Rozhledny v okolí
40829
post-template-default,single,single-post,postid-40829,single-format-standard,cabin-core-1.0.1,select-theme-ver-3.3,ajax_fade,page_not_loaded,,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.1,vc_responsive

Rozhledny v okolí

Rozhledna Václavka

Rozhledna Blaník

Rozhledna Špulka

Rozhledna Václavka ve Voticích je vlastně věž kostela sv. Václava, vysoká 45 m. Je postavena ve výšce 486 m.n.m.
Jde o moc pěknou rozhlednu, výstup na ni je náročnější, po 135ti schodech, ale skýtá pěkný výhled z výšky 35 m na město a okolí. Kromě toho si můžete prohlédnout mechanický hodinový stroj a zvony sv. Václava a sv. Vojtěcha. Věž je otevřena o turistické sezóně tedy květen-září, mimo toto období pouze po telefonické dohoděDojedete k ní za 17 minut.

Rozhledna Blaník vysoká 29,5 m byla postavena na legendami opředeném Velkém Blaníku (638 m.n.m.). Každoročně o Vánocích, Silvestru a Novém roce je místem tradičních výšlapů, při kterých se můžete kochat nádherným výhledem a poklidnou přírodou Středních Čech, ale dát si také buřtíka, svařák nebo pivo ze stánku pod rozhlednou. Cesta k ní vám zabere 40 minut.

Rozhledna Špulka stojí na vrchu Březák u Lbosína (530 m.n.m.) Velmi pěkná rozhledna z roku 2014 byla postavena ze dřeva a oceli. Po 150ti točitých schodech můžete vyšplhat do výšky 30 m. Cesta k rozhledně je příjemná a nenáročná, s naučnou ptačí stezkou. Otevřeno má celoročně a je bez vstupného. Z Kouzelné Samoty k ní pojedete 36 minut.

Rozhledna Drahoušek

Rozhledna Kuníček

Langova rozhledna

Rozhledna Drahoušek Tato futuristická rozhledna byla vystavěna na stejnojmenném vrchu (504 m.n.m.) nedaleko Osečan. Je vysoká 47 m a vyhlídka se nachází ve 32 m. Vystoupáte na ni po 167 schodech. Otevřena je v období duben-říjen. Je z ní opravdu přenádherný výhled a cestou k ní nepotkáte zpravidla moc turistů. Dojedete k ní od nás za 20 minut. Pokud by se vám výšlap zdál příliš krátký, vydejte se ještě od parkoviště opačným směrem, do 4 km vzdálených Křečovic. Najdete tu nejen rodný domek a muzeum hudebního skladatele Josefa Suka, ale mnoho tamních stavení budete znát z filmu Vesničko má středisková, která se v Křečovicích natáčela.

Rozhledna Kuníček se nachází u malebné obce Petrovice a dojdete k ní po velmi pěkné cestě. Byla postavena ve výšce 550 m.n.m. a je vysoká 60 m. Jsou na ní dva vyhlídkové ochozy z nichž je opravdu krásný výhled. Je otevřená v období květen-říjen. Na tuto rozhlednu od nás dojedete za 35 minut.

Langova rozhledna je místem, ze kterého můžete pozorovat nejen jižní a střední Čechy, ale za výjimečného počasí dokonce Alpy. Dřevěná rozhledna o výšce 15 m byla postavena u Lašovic, ve výšce 620 m.n.m. na kopci Hrby. Nádherný výhled do jižních i středních Čech, pohled na střední Povltaví, k tomu všemu restaurace s výbornou kuchyní, kvasnicové pivo ve stylové restauraci Onen svět.