Rozhledny v okolí

Datum

Nádherný kraj, ve kterém najdete Kouzelnou Samotu je učiněný ráj. Překrásná příroda nejen naší zahrady a za naším plotem, ale i v širokém a dalekém okolí Vás okouzlí. Podívejte se kam vyrazit, až si dosyta odpočinete a budete připraveni vydat se na výlet...

Rozhledna Václavka

Rozhledna Blaník

Rozhledna Špulka

Rozhledna Václavka ve Voticích je vlastně věž kostela sv. Václava, vysoká 45 m. Je postavena ve výšce 486 m.n.m.
Jde o moc pěknou rozhlednu, výstup na ni je náročnější, po 135ti schodech, ale skýtá pěkný výhled z výšky 35 m na město a okolí. Kromě toho si můžete prohlédnout mechanický hodinový stroj a zvony sv. Václava a sv. Vojtěcha. Věž je otevřena o turistické sezóně tedy květen-září, mimo toto období pouze po telefonické dohoděDojedete k ní za 17 minut.

Rozhledna Blaník vysoká 29,5 m byla postavena na legendami opředeném Velkém Blaníku (638 m.n.m.). Každoročně o Vánocích, Silvestru a Novém roce je místem tradičních výšlapů, při kterých se můžete kochat nádherným výhledem a poklidnou přírodou Středních Čech, ale dát si také buřtíka, svařák nebo pivo ze stánku pod rozhlednou. Cesta k ní vám zabere 40 minut.

Rozhledna Špulka stojí na vrchu Březák u Lbosína (530 m.n.m.) Velmi pěkná rozhledna z roku 2014 byla postavena ze dřeva a oceli. Po 150ti točitých schodech můžete vyšplhat do výšky 30 m. Cesta k rozhledně je příjemná a nenáročná, s naučnou ptačí stezkou. Otevřeno má celoročně a je bez vstupného. Z Kouzelné Samoty k ní pojedete 36 minut.

Rozhledna Drahoušek

Rozhledna Kuníček

Langova rozhledna

Rozhledna Drahoušek Tato futuristická rozhledna byla vystavěna na stejnojmenném vrchu (504 m.n.m.) nedaleko Osečan. Je vysoká 47 m a vyhlídka se nachází ve 32 m. Vystoupáte na ni po 167 schodech. Otevřena je v období duben-říjen. Je z ní opravdu přenádherný výhled a cestou k ní nepotkáte zpravidla moc turistů. Dojedete k ní od nás za 20 minut. Pokud by se vám výšlap zdál příliš krátký, vydejte se ještě od parkoviště opačným směrem, do 4 km vzdálených Křečovic. Najdete tu nejen rodný domek a muzeum hudebního skladatele Josefa Suka, ale mnoho tamních stavení budete znát z filmu Vesničko má středisková, která se v Křečovicích natáčela.

Rozhledna Kuníček se nachází u malebné obce Petrovice a dojdete k ní po velmi pěkné cestě. Byla postavena ve výšce 550 m.n.m. a je vysoká 60 m. Jsou na ní dva vyhlídkové ochozy z nichž je opravdu krásný výhled. Je otevřená v období květen-říjen. Na tuto rozhlednu od nás dojedete za 35 minut.

Langova rozhledna je místem, ze kterého můžete pozorovat nejen jižní a střední Čechy, ale za výjimečného počasí dokonce Alpy. Dřevěná rozhledna o výšce 15 m byla postavena u Lašovic, ve výšce 620 m.n.m. na kopci Hrby. Nádherný výhled do jižních i středních Čech, pohled na střední Povltaví, k tomu všemu restaurace s výbornou kuchyní, kvasnicové pivo ve stylové restauraci Onen svět.

Další
zajímavosti